سفارش تبلیغ
صبا

دکورسرا

 

 

بچه ها سلطان کوچولو های زندگی ما هستند و هیچ حاکمی نمی تواند ما را اینگونه به خدمت بگیرد

اتاق بچه ها باید طوری چیده شود که سریع بتوان انرا تمیز کرد و نباید از کالاهای لوکس مثل ساعت ایستاده پاندول دار استفاده کرد

چون نه ساعت ایستاده پاندول دار برای بچه ها اهمیت دارد  و نه انرا دوست دارند
زمانیکه از چینش اتاق کودکان صحبت می شود روشھای متفاوتی باید مدنظر قرار بگیرد.
برای بسیاری از کودکان و نوجوانان، اتاق، مکانی است که در آن مطالعه می کنند، تکالیفشان را انجام می دھند، بازی می کنند، به موسیقی گوش می دھند و ھر آنچه را که برایشان ارزش مند است به نمایش می گذارند و یا مخفی می کنند. چنین اتاقی محلی دنج است برای آنکه به رؤیاھای دوران بچگی بازگردند یا حتی شخصیت واقعی خود را بروز دھند. دکوراسیون اتاق فرزندتان را طوری تنظیم و انتخاب کنید که ھم شما و ھم او رضایت  داشته باشد.
1- به فرزندتان اجازه بدھید در چیدمان اتاق به شما کمک کند، به خصوص با ھر آنچه مرتبط با رنگھا و وسایلی است که به آن علاقه مندتر است.

2- برای تزیین پنجره از وسایل ساده استفاده کنید. سایبان، پرده کرکره و یا پرده ھای کوتاه که مناسب این کار ھستند. مطمئن شوید که پارچه ھای انتخاب شده دارای جنس مناسب و طرح روی آنھا با طرح ملافه ھا، روکش چراغ خواب و غیره ھماھنگ باشند.
3- ابتدا با خود کودک صحبت کنید. مشخص کنید که از چه نوع فعالیتھا و یا بازیھایی خوشش می آید و رنگ مورد علاقه اش چیست تا بتوانید زمینه اطراف را منطبق با شخصیت و علایق فردی اش تنظیم کنید. می توانید از مبل راحتی مخصوص کودکان استفاده کنید در ضمن برای آنکه احساس رضایت، شادی و امنیت کند. لازم است اتاق کودک را براساس سلیقه او تنظیم کنید.
4- از آن جایی که بیشتر بچه ھا از اتاقشان نه تنھا برای خوابیدن، بلکه برای کارھای دیگر استفاده می کنند، در صورت امکان بھتر است که چند قسمت مجزا و مشخص در داخل اتاق مد نظر گرفته شود. به عنوان مثال گوشه ای از اتاق برای بازی بچه ھا و گوشه ای دیگر به عنوان محلی برای گذراندن اوقات فراغت بچه ھا با دوستانشان تنظیم شود.
5- مکانی از اتاق را ھم برای مطالعه و درس خواندن بچه ھا آماده کنید. حتی می توانید در قسمتی از اتاق دیوار یا تابلو اعلاناتی تعبیه کنید تا فرزندتان بتواند بر روی آن عکسھای مورد علاقه یا کارھای ھنری خود را قرار دھد.
فراموش نکنید که قفسه یا طبقه ای را ھم برای به نمایش گذاشتن ھر آنچه کودک جمع آوری کرد، ھمانند مدالھا یا نشانھای افتخار یا لوحھای تقدیر و … در نظر بگیرید.
6- نکته مھم این است که تا حد امکان از ریخت و پاشھای اتاق بچه ھا کم کنید. این کار را می توانید با تھیه چند قفسه یا سبدھای بزرگ حصیری یا پلاستیکی و حتی کمدی چند طبقه یا کشودار انجام دھید.

7-  در نظر گرفتن دو نوع. لامپ یکی دارای نور مناسب و قوی برای مطالعه و انجام تکالیف و دیگری نوری ملایمتر  و آرام بخش ضروری است. ممکن است مجبور شوید یک چراغ خواب ھم تھیه کنید، به خصوص برای بچه ھایی که مشکل خواب دارند و از تاریکی می ترسند و یا موقع خروج از اتاق به در و دیوار و  میز جلو مبلی چوبی و وسایل اتاق برخورد می کنند.به خاطر داشته باشید ھمکاری خود بچه ھا در چیدمان و تزیین اتاق می تواند میزان علاقه   و تعھد شما را نسبت به فرزندتان نشان دھد. برای حفظ روحیه خود و بچه ھا شاید.لازم باشد در برخی موارد با فرزندتان در مورد طرحھای انتخاب شده
توسط او کنار بیایید، حتی اگر این طرحھا در ابتدا قدری عجیب به نظر برسند، اما این تنھا راه مصالحه و توافق میان شما و اوست.

نکته اخر این است که شما دورادور کودکان خود را کنترل نمایید و در عین استقلالی که به انها می دهید باید مراقبشان باشید


ارسال شده در توسط بنفشه هاشمی
<      1   2